E diela e ngarkuar e ministres Dumoshi: Merr pjesë në garën ndërkombëtare të automobilizmit

Pas paralajmërimit për përfundimin e një fushe të futbollit në Novosellë të Pejës.

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, gjatë ditës ka pasur tjetër aktivitet, shkruan Gazeta Olle.

Dumoshi sot ka qenë në garën ndërkombëtare të automobilizmit, që është mbajtur në rrugën malore të Kullës në Pejë.

“Sot e përfundova diten në garat ndërkombëtare të automibilizmit që u mbajten në rrugen malore të Kulles në Pejë”.

“Përveq garuesëve Kosovar kishte garues edhe të shteteve europiane dhe ballkanike,një ngjarje shumë e bukur dhe organizim për çdo lëvdatë nga Federata Autosporteve të Kosoves. Urime fituesve.”, ka shkruar Dumoshi në llogarinë e saj zyrtare në Facebook.

Sot e përfundova diten në garat ndërkombëtare të automibilizmit ????që u mbajten në rrugen malore të Kulles në Pejë. Përveq…

Gepostet von Vlora Dumoshi am Sonntag, 5. Juli 2020