E ardhmja e Rashicës, flet zëvendës drejtori i Galatasarayt: Duam që ai të jetë sërish te ne

Sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica është shumë pranë rikthimit te Galatasaray.

Zëvendësdrejtori i klubit turk, Erden Timur tha për mediet vendase se po punohet për ta rikthyer Rashicën në Stamboll.

“Ne jemi duke negociuar rikthimin e tij, duam që ai të jetë pjesë e ekipit dhe ai gjithashtu dëshiron të kthehet. Ne do ta gjejmë një gjuhë të përbashkët”,deklaroi Timur.

27-vjeçari aktualisht ndodhet te Norwich, klubi që ka në pronësi kartonin e tij. Sezonin e kaluar Rashica grumbulloi 30 paraqitje, duke shënuar 6 gola.

Java e parë në dy grupet e Ligës së Parë, këto janë përballjet

Zuka largohet përfundimisht, Gjilani në rrezik mos ta fillojë fare sezonin