Dyshja shqiptare vendosin derbin e Bukureshtit, dy gola nga Rrahmani, një nga Krasniqi

Albion Rrahmani dhe Ermal Krasniqi nuk e kanë ndërmend të ndalen, protagonistët kryesor që Rapid po udhëheq derbin e qytetit me katër gola diferencë.

Në formë fantastike është super sulmuesi Albion Rrahmani, lojtari i Përfaqësuesës së Kosovës ka shënuar gol në minutën e 61-të, në derbim mes Rapi dhe Steau, në Bukuresht, shkruan Gazeta OLLE.

Në golin e Rrahmanit, asistues ishte Ermal Krasniq, i cili po gëzon formë të lartë në kampionati romun, dhe së bashku me Albionin po dërgojnë skuadrë e tyre drejt vendit të dytë në kampionat.

Krasniqi shënoj golin e tretë në takim në minutën e 74-të, ndërsa Rrahmani për golin e dytë personal u përkujdes në minutën e 82-të.

 

Albion Rrahmani nuk ka të ndalur, shënon tjetër gol për Rapid Bucureștin

Fitore shumë e rëndësishme për kuqezinjtë, mposhtin në udhëtim Prizrenin