Dy skuadrat e inkuadruara në Superligë nesës zhvillojnë ndeshje miqësore

Skuadrat po përgatiten maksimalisht para fillimit të edicionit të ri në elitën e futbollit kosovar. 

Dy klubet e rikthyera në Superligë, Ferizaj dhe Trepça ‘89 nesër (e shtunë) zhvillojnë ndeshje miqësore, shkruan Gazeta Olle.

Kjo miqësore zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, me fillim nga ora 17:00.

Një test i mirë për të dyja skuadrat për të parë gjendjen aktuale të ekipeve.

Kujtojmë se Ferizaj dhe Trepça ‘89 kaluan një sezon fantastik vitin e fundit në Ligën e Parë. /Gazeta Olle/

UEFA dënon Buducnostin për fyerje raciste në ndeshjen me Llapin

Zyrtare: Prishtina nënshkruan me talentin nga akademia e klubit