Dy përballjet e Sigal Prishtinës në Poloni

photo by: @Shpend Ahmeti

Sigal Prishtina do të zhvillojë dy ndeshjet e radhës në ENBL Ligë. Këto ndeshje do të zhvillohen në Zielona Gora të Polonisë.

Prishtinasit sonte do të përballen pikërisht me vendasit e Zielona Gora-s nga ora 18:30, kurse nesër (e mërkurë) do të përballen me Polski Cukier Start Lublin, takim që zhvillohet nga ora 18:30.

Takimet zhvillohen në kuadër të Grupit A të ENBL Ligë, ku janë shtatë skuadra, ndërsa bardhekaltrit e nisën me dy humbje, nga Budivelnyk dhe Kalev/Cramo.

Kjo është hera e parë që kryeqytetasit marrin pjesë në këtë garë.

FC Ferizaj fillon fazën përgatitore para stinorit pranveror

Ramadani: E ardhmja ime te Gjilani vendoset në fund të javës