Dy ndeshje interesante në Ligën e Parë të Kosovës

Java e parë në Grupin B të Ligës së Parë vazhdon edhe sot (e diele) me dy ndeshje interesante në program.

Në këtë ditë spikat ndeshja në stadiumin “Ferki Aliu”, ku skuadra e Vushtrrisë është nikoqir i Vitisë.

Të dy skuadrat janë përforcuar dhe në xhiron e parë do të tregojnë forcën për të rrëmbyer pikët e plota.

Ndeshje interesante që pritet të zhvillohet në kuadër të kësaj xhiroje është edhe Ferizaji – Vllaznia e Pozheranit.

Edhe këto dy ekipe janë forcuar për sezonin e ri dhe tani kërkojnë të nisin mbarë edicionin e ri.

Sot zhvillohen dy super ndeshje në Superligë, vëmendja në Prishtinë

Ngjarje qesharake në ndeshjen Betis – Real Madrid, Casemiro ndërhynë nga mbrapa në gjyqtarin kryesor