Dy fotografët kosovarë që po ia japin shkëlqimin Superligës me imazhe fantastike

Infrastruktura në futbollin kosovar lë për të dëshiruar pasi që edhe më tutje stadiumet në Kosovë janë në gjendje për keqardhje.

Në këto rrethana është shumë e vështirë që nxjerrën imazhet më të mira nga loja më e bukur në botë, shkruan Sheshi.info

Të pakët janë fotoreporterët në vendin tonë të cilët e ndjekin vazhdimisht Superligën e Kosovës në futboll. Disa klube kanë të aranzhuar gazetar, por të cilët nuk janë të duhurit për ta kryer edhe punën e fotografive, shkruan Sheshi.info

Fotografët e njohur kosovarë, Shpend Ahmeti nga Podujeva dhe Fatlum Kosumi nga Gjilani janë më meritorët për imazhin e futbollit kosovar. Dy fotoreporterët po sjellin pamjet më të bukura nga ndeshjet e Superligës.

Kujtojmë që Kosumi dhe Ahmeti përveç futbollit ndjekin edhe sportet tjera në Kosovë.

Më poshtë ua sjellim disa nga fotografitë më të mira të fotografëve:

FOTO NGA SHPEND AHMETI: 

FOTO: Shpend Ahmeti!
FOTO: Shpend Ahmeti!

Pamje nga ndeshja ndërmjet Llapit dhe Prishtinës | FOTO: Shpend Ahmeti
Foto: Shpend Ahmeti

    

FOTO NGA FATLUM KOSUMI:

FOTO: LumiHD!
FOTO: LumiHD!
FOTO: LumiHD!
FOTO: LumiHD!
FOTO: LumiHD!
FOTO: LumiHD
FOTO: LumiHD
FOTO: LumiHD
Foto: LUMIHD
Foto: LUMIHD
Foto: LUMIHD
Foto: LumiHD
Foto: LumiHD
Foto: LumiHD

 

 

Qeveria e Kosovës i bën thirrje Serbisë që t’i lejojë boksierët kosovarë të marrin pjesë në Kampionatin Botëror

Milani fiton në fund ndaj Bolognës, lider në Serie A