Duro me mesazh të fortë nga Durrësi ku Feronikeli po përgatitet për pranverë

Feronikeli ka udhëtuar dje në Durrës, atje ku po kryen përgatitjet për vazhdimin e sezonit.

Me skuadrën është bashkuar edhe futbollisti i njohur malazez, Damir Kojaseviç teksa “Nikli” do të kërkojë që në pranverë të jetë më e suksesëshme se sa në 18 javët e para kampionale, shkruan Gazeta Olle.

Feronikeli e mbylli vjeshtën vetëm në pozitën e 5-të të tabelës dhe shumë mbrapa skuadrave lidere.

Trajneri i skuadrës, Klodian Duro sot ka thënë disa fjalë për faqet zyrtare të skuadrës.

“Jam i kënaqur me intensitetin e stërvitjeve, ngadalë po arrijmë aty ku duam të jemi” – është shprehur shkurt shefi i shtabit teknik.

Feronikeli pranverën e nisë me duelin e Kupës së Kosovës kundër Arbërisë./GazetaOlle/