Dukagjini – Prishtina, formacionet zyrtare

Dukagjini dhe Prishtina do të përballen në stadiumin ’18 qershori’ në Klinë në kuadër të xhiros së 34-të në Albi Mall Superligë.

Do të jetë një duel i dy skuadrave nga mesi i tabelës, ku vështirë se do të ndryshojnë pozitat deri në fund të kampionatit.

Si klinasit ashtu edhe prishtinasit thuajse janë pa objektiva në kampionat dhe pritet një ndeshje interesante në Klinë.

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Haxhihamza, Basri, Shabani, Shala, Dallku, Hugo, Salihu, Morina, Syla, Merlaku, Jatta.

Prishtina: Nika, Bytyqi, Limani, Sinani, Muja, Gashi, Hamiti, Useini, Islami, Hyseni, Kryeziu,

/Gazeta Olle/

Ballkani kërkon tre pikët e radhës ndaj Fushë Kosovës, formacionet zyrtare

Drita – Feronikeli ’74, formacionet zyrtare