Dukagjini fiton minimalisht në miqësoren me skuadrën e Ligës së Parë

Skuadrat kosovare po shfrytëzojnë pushimin pas përfundimit të stinorit pranveror për të zhvilluar ndeshje miqësore. 

Një të tillë e zhvilloi sot Dukagjini ndaj skuadrës së Ligës së Parë, Fushë Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Ndeshja e zhvilluar në Klinë u mbyll me fitore minimale të Dukagjinit, 1-0.

Kujtojmë se Fushë Kosova është lider i tabelës në Grupin B të Ligës së Parë dhe synim kryesor e ka inkuadrimin në elitën e futbollit kosovar. /Gazeta Olle/ 

Ekipi nga UEFA Grow me përshtypje shumë të mira pas punës treditore në Kosovë

Titullari i Argjentinës me probleme muskulore, mund të mungojë në ndeshjen ndaj Holandës