Dukagjini dhe Ferizaj përballen në Klinë, formacionet zyrtare

Dukagjini do të përballet me Ferizajn në kuadër të xhiros së 27-të në elitën e futbollit kosovar.

Dy skuadrat kanë të njëjtin objektiv, t’i shmangen rënies nga Superliga dhe të qëndrojnë në elitë edhe për sezonin 2023/24.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët në këtë duel futen vetëm për fitore, pasi humbja do t’i prishte shumë gjëra.

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Haxhihamza, Shala, Basriu, Dallku, Kuci, Hugo, Salihu, Khomutov, Zulfiu, Merlaku, Santos.

Ferizaj: Jovanovski, Bardhi, Halili, Mecinovic, Gligorov, Avdulli, Shabani, Islami, Krasniqi, Sadriu, Panadic.

/Gazeta Olle/

Përfaqësuesja e Kosovës U17 publikon listën për kualifikueset e Evropianit

Drita dhe Drenica kërkojnë të rikthehen te fitoret, formacionet zyrtare