Dueli i dy skuadrave që nuk e kanë shijuar fitoren në pranverë, formacionet zyrtare

Malisheva është nikoqir i Drenicës në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë.

Është një duel i dy skuadrave që duan t’i shmangen rënies nga elita e futbollit kosovar dhe pritet të jetë shumë interesant.

Në fakt dy skuadrat ende nuk kanë shijuar fitoren në pranverë, me Malishevën që ka marrë dy barazime dhe me Drenicën që ka pësuar tre disfata radhazi.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët duan vetëm tre pikët dhe në stadiumin ‘Liman Gegaj’ pritet një duel i zjarrtë.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Pira, Bihorac, Kryeziu, Veliu, Vitija, Mustafa, B. Maliqi, A. Maliqi, Hazrollaj, Sobowale.

Drenica: Shala, Kuka, Hoti, Lushtaku, Thaqi, Abazi, Dervishaj, Veliqi, Mëziu, Koxy, Zeka.

/Gazeta Olle/

Ademi flet pas skandalit me kurdisje: Jemi në pritje të bashkëpunojmë, do t’i luftojmë fuqishëm dukuritë negative

Ferizaj dhe Drita kërkojnë vetëm fitoren, formacionet zyrtare