Duel për Evropën mes Gjilanit dhe Prishtinës, formacionet zyrtare

Gjilani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

“Skifterat” janë nikoqir të “Plisave” në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin me bari artificial në Gjilan, me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i Zekirija Ramadanit vjen nga një formë e lartë me tri fitore radhazi dhe synon fitoren e radhës për të betonuar pozitën e tretë dhe për t’u ofruar me dy vendet e para.

Në anën tjetër, ekipi kryeqytetas ka ngritur formën në dy takimet e fundit me një fitore dhe një barazim, teksa do të kërkoj gjithashtu rezultat pozitiv nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

GjilaniKoliqi; Islami, Sinani, Jashari, Halili; Dabiqaj, Musolli, Ramadani; Cale, Zeka, Zabergja; 

PrishtinaKolaj; Bytyqi, Pllana, Useini, Mici; Gashi, Pefqeli; Prapashtica, Krasniqi, Kryeziu; Blesa;

Ballkani – Drita, ky është bilanci i dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit

Ballkani – Drita, formacionet zyrtare të super derbit kosovar