Drita vjen me një lajm të madh pas fitores

Drita e ka siguruar edhe për një vit qëndrimin në Superligë.

Skuadrës së njohur gjilanase iu desh ndeshja e barazhit për herë të tretë me radhë ta sigurojë barazhin.

Gjilani do të jetë në festë dhe këtë e kanë lajmëruar edhe Intelektualët në faqen e tyre në facebook.

valonmurseli

“Sonte te gjithe ne ora 21:00 te sheshi “Agim Ramadani-Katana” (pllatoja e teatrit te qytetit) t’gjithe Intelektualët, t’gjithe qytetaret e Gilanit ftohen qe ti presin lojtaret si dhe t’gjithe tifozet qe ishin ne Mitrovice dhe se bashku ta gezojme qendrimin ne superlige, sepse Drita është vet Superliga”, shkruhet në faqen e Dritës në facebook.

erdinihashani

Drita e mposhti Dukagjinin me rezultat 2:1. /olle/

drtiaa