Drita synon të rikthehet te fitoret, Fushë Kosova për befasi: Formacionet zyrtare

Drita është nikoqir i Fushë Kosovës në kuadër të xhiros së 14-të në Albi Mall Superligë.

Gjilanasit kanë mbetur mbrapa liderit Ballkanit dhe synojnë që të marrin tre pikë pas një krize në rezultate.

Drita pas një barazimi e dy humbjeve radhazi pret Fushë Kosovën që ka ikur nga fundi i tabelës.

Gjilanasit kërkojnë të rikthehen te fitoret, derisa mysafirët nga Fushë Kosova synojnë të shkaktojnë një tjetër befasi.

Formacionet zyrtare:

Drita: Smakiqi, Be. Krasniqi, Agyare, Thaqi, Ovouka, Broja, Dabiqaj, Baftiu, Zjeraj, Prapashtica, Bl. Krasniqi.

Fushë Kosova: pas pak..

/Gazeta Olle/ 

Llapi dhe Feronikeli 74 në kërkim të këndelljes, formacionet zyrtare

Liria – Prishtina, formacionet zyrtare të derbit të dy rivalëve të vjetër