Drita publikon videon nga fjalimi motivues i Ardian Nuhiut: Dilni dhe tregoni kush jeni

Drita ka bërë një ndeshje të madhe ndaj Feyenoordit në Roterdam.

Fatkeqësisht gjiganti kosovar u mposhtë në fund md rezultat 3-2, por që fitoi simpatinë e gjithë futbolldashësve, jo vetëm në Kosovë, por edhe më gjerë.

Tani Drira ka publikuar një video nga stërvitja e fundit para ndeshjes me Feyenoordin.

Aty shihet trajneri Ardian Nuhiu duke motivuar futbollistët e tij.

Fjalimi i plotë nga Ardian Nuhiu:

Fjalimi motivues i trenerit ARDIAN NUHIU para ndeshjes me gjigantin holandez Feyenoord!

“Të gjithë jemi krijuar njëlloj por më të suksesshem janë ata të cilët punojnë më shumë prandaj, dil dhe puno fort, vrapo dhe duaje suksesin dhe merre atë..!

Dilni dhe tregoni kush jeni!!!
Nëse ka futbollistë të cilët mund të kalojnë këtë kundërshtarë, ata jeni ju!
Luani me guxim dhe personalitet.
Keni ëndërruar të gjithë për një ndeshje të madhe si kjo, keni punuar dhe sot me plot meritë jeni në këtë ndeshje!
Tani është mundesia e juaj, urdhëroni dilni dhe shijojeni ndeshjen.
Këto janë ndeshje në të cilat karriera e gjithë secilit prej jush mundet me mar tjetër kahje!!!
Gjithqka varet nga ju, e ne momentin që varet nga ju atëherë dilni dhe mos lejoni që me ju ik kjo mundësi.. FORCA DJEMA”

FC DRITA

 

/Gazeta Olle/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1441045979613229&id=279019929149179

 

FBK njofton se kur fillon afati kalimtar për basketbollistë

Llapi mposhtë Ramiz Sadikun në ndeshje miqësore