Drita po merr pjesë në ECA në Geneva

Skuadra gjilanase Drita është duke marrë pjesë në Asamblenë e përgjithshme të asociacionit evropian për klube.

Kjo asamble po mbahet në qytetin zviceran të Genevas, derisa pjesëmarrëse është edhe FC Drita nga Kosova.

Njoftimi i plotë nga klubi gjilanas:

FC DRITA pjesëmarrëse në ECA 26th GENERAL ASSEMBLY 2021

Klubi jonë, DRITA po merr pjesë në

Asamblenë e Përgjithshme të Asociacionit Evropian për Klube, i cili po mbahet në Geneva të Zvicrës.

Në Asamblenë e Përgjithshme marrin pjesë përfaqësuesit e 247 klubeve evropiane, ndërsa për dy ditë (6-7 shtator) po diskutohet për strategjitë në ngritje, riparim dhe forcim të futbollit evropian.

/Gazeta Olle/

Ndryshon orari në Superligë, këto janë çiftet e xhiros së tretë dhe ora kur do të luajnë

Mesazh mirëseardhje i presidentit Ademi për kombëtaren e Spanjës