Drita – Llapi, pesë përballjet e fundit në kampionat mes dy skuadrave

Drita dhe Llapi do të takohen në xhiron e parë të Albi Mall Superligës së Kosovës.

Në fakt kjo është ndeshja kryesore e kësaj xhiro me dy skuadrat që janë pretendente për titullin e kampionit.

Dy skuadrat sa herë janë përballur nuk ka munguar spektakli, derisa edicionin e kaluar në katër sfida tre prej tyre i kanë takuar Dritës.

Në pesë ndeshjet e fundit që këto dy skuadra janë përballur në Superligë, Drita ka bilanc më të mirë me tre fitore e dy disfata.

Është interesant fakti se Llapi fitoren e fundit në Gjilan ndaj Dritës e ka në vitin 2018. /Gazeta Olle/ 

E krahasojnë me yje të Serie A, talenti Erald Krasniqi: Uzuni e CR7 shembujt e mi, Shqipëria zgjedhje e lehtë

Futbolli arab në “sulm total”, mbi 1 miliard shpenzime për blerjet dhe pagat marramendëse