Drita kërkon kalimin tutje, ndeshjet me Deçiçin

Drita do të luajë ndeshjen kthyese ndaj Deçiçit në Podgoricë në kuadër të Ligës së Konferencës.

Nënkampioni i Kosovës kishte fituar ndeshjen e parë me rezultat 2-1 kundër klubit shqiptar që doli nënkampion në Malin e Zi.

Trajneri Ardian Nuhiu dhe kapiteni Ardian Limani u shprehën të gatshëm për ndeshjen.

Drita për këtë ndeshje ka vetëm një mungesë, mesfushori i njohur Hamdi Namani, i cili ende nuk është riaftësuar nga dëmtimi.

Ndeshja fillon në ora 20:45 dhe fituesi do të luajë në raundin e dytë përballë Feyenordit. /Gazeta Olle/

U munduan ta mbajnë në kryeqytet por ishte e pamundur, Prishtina i jep lamtumirën e duhur Dellovës

Llapi me ndihmën e tifozëve kërkon ta bëjë mrekullinë përballë Shkupit