Drita ka një lojtar fantastik për të ardhmen, Meris Maliqi ishte i jashtëzakonshëm sot në derbi

Drita u-21 ka fituar me rezultatatin 3-0 në derbin lokal ndaj Gjilanit.

Në këtë ndeshje shkëlqeu sulmuesi i krahut, Meris Maliqi, shkruan Gazeta OLLE.

Maliqi pritet të jetë një nga lojtarët i cili do filloj të ketë minuta në skuadrën e parë, me Zekirija Ramadanin i cili ka aktivizuar në disa ndeshje të Kupës, dhe Dukagjinit në Superligën e Kosovës.

Derbi lokal i cili u fitua nga Drita, në listën e golashënuesve ishte dhe Meris Maliqi i cili shënoj një nga tre golat e bardhekaltërve.

 

Golden Eagle Ylli vazhdon formën fantastike, pesë fitore rradhazi

Shqipëria u-19 fiton ndaj Maltës, vendos goli i Prendit