Drita – Inter Turku, formacionet zyrtare

Drita dhe Inter Turku kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së kthimit në kuadër të rrethit të parë kualifikues në Ligën e Konferencës.

Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë është arenë e përballjes së kthimit midis Dritës dhe skuadrës finlandeze, Inter Turku.

“Bardhekaltrit” e drejtuar nga Ardian Nuhiu humbën 1:0 në ndeshjen e parë, kurse sot synojnë përmbysjen e rezultatin në mënyrë që të sigurojnë plasmanin në rrethin tjetër.

Kryetrajneri Nuhiu ka vendosur për rreshtimin

FORMACIONET ZYRTARE:

DRITA: Maloku, Krasniqi, Limani, Balde, Bardhoku, Jashari, Broja, Selmani, Baftiu, Muja, Simonovski.

INTER TURKU: Riikonen, Niska, Ruxi, Ketting, Arcelore, Paananen, Tamminen, Arsalo, Hyvarinen, Forsell, Jyry.

Zyrtare: Arlind Ajeti prezantohet te skuadra italiane

Zalgiris dhe Ballkani nuk shënojnë në kohën e rregullt, ndeshja shkon në vazhdime