Drita huazon dy mbrojtësit në Ligën e Parë

Pas afrimeve të shumta, te Drita kanë menduar për largimin e disa futbollistëve.

Gjiganti kosovar ka huazuar dy futbollistë për të pasur më shumë hapësira për të luajtur.

Fjala është për dy mbrojtësit, Henry Onoka që është bashkuar në huazim te Arbëria dhe Enhar Cakolli që do të paraqitet te Ferizaj në edicionin e kaluar.

Si Arbëria ashtu edhe Ferizaj luajnë në Grupin B të Ligës së Parë.

Postimi i plotë:

Huazohen dy futbollistët Henri Onoka dhe Enhar Cakolli

Klubi jonë FC DRITA, për shkak të minutazhës së kufizuar, ka vendosur për huazime e dy lojtarëve Enhar Cakolli i cili ka kaluar te KF Ferizaj, ndërsa Henriy Onoka te KF.Arbëria. Kohëzgjatja e huazimit do të jetë një vjeqare.

Të dyja klubet garojnë në Ligën e Parë, ndërsa dy futbollistët Cakolli dhe Onoka do të rikthehen te Drita në fund të vitit.

DRITA ju dëshiron suksese të dy futbollistëve në klubet respektive. /Gazeta Olle/

FFK nesër bën inaugurimin e sistemit VAR

Zyrtare: Ermal Vitija prezantohet te Dukagjini