Drita – Gjilani: Në këtë javë luhet derbi më i zjarrtë në elitën e futbollit kosovar

Sot me fillim nga ora 13:00 në selinë e FFK-së, është hedhur shorti në Superligën e Kosovës për edicionin 2022/23.

Klubet e Superligës dhe Ligës së Parë, do të mësojnë nëntë takimet e para, më pas do të bëhet i ditur i gjithë kalendari i skuadrave.

Klubet do të takohen nga katër herë në sezon mes tyre, me nëntë kundërshtar, për të kompletuar 36 javë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta OLLE.

Derbi më i madh kosovar, do të luhet në javën e shtatë, me Dritën e cila do të jetë nikoqire.

/Gazeta OLLE/

Hidhet shorti në BKT Superligën e Kosovës, java e parë me takime interesante

Orari i të gjitha ndeshjeve në Superligën e Kosovës