Drita, Gjilani dhe Dukagjini mësojnë kundërshtarët e mundshëm për rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

Drita është skuadra e vetme kosovare që rrugëtimin në garat evropiane e nisë nga rrethi i dytë i Ligës së Konferencës.

Shorti për rrethin e dytë të Ligës së Evropës do të hidhet në selinë e UEFA-s në Nyon me fillim nga ora 13:00.

Drita ndodhet në Grupin 6 me 10 skuadra, ku pesë prej tyre janë kundërshtarët e mundshëm të gjilanasve.

Gjilanasit mund të përballen me skuadrat si Basel, Austria Wien, Viktoria Plzen si dhe fituesin e çifteve Maribor – Birkirkara dhe Shkëndija – Haverfordwest Country.

Dukagjini i Klinës gjithashtu ka mësuar kundërshtarët e mundshëm për rrethin e dytë nëse arrinë ta kalon skuadrën nga Gjibraltari, Europa FC.

Klinasit mund të takohen me Djurgardens, HNK Rijeka, Vitoria SC, ose me fituesit e çifteve Diddelang – ST Patrick’s dhe Sutjeska – SS Cosmos.

Gjilani do të përballet në rrethin e parë me Progres Niederkorn, derisa nëse kalon këtë rreth ka mësuar kundërshtarët e mundshëm.

Gjilanasit do të përballen me njërën nga KAA Gent, Midtjylland, Kups ose fituesit e çifteve Riga – Vikingur ose Linfield – KF Vllaznia Shkodër.

Zekirija Ramadani zyrtarisht trajner i skuadrës arabe Ohod

Ballkani mëson emrat e kundërshtarëve të mundshëm në rast kalimit të raundit ose eliminimit në Ligën e Konferencës