Drita fillon sot rrugëtimin në Ligën e Konferencës

Skuadra e Dritës me fillim nga ora 17:00 në Turku të Finlandës do të luaj ndeshjen e parë për këtë vit në garat ndërkombëtare.

Drita e cila vitin e kaluar ishte afër për të bërë mrekullinë, u eliminua nga skuadra e Feyenoord, pas dy ndeshjeve fantastike në Prishtinë dhe Roterdam, shkruan Gazeta OLLE.

Nënkampioni i elitës së futbollit kosovar, rrugëtimin në Ligën e Konferencës do ta filloj sot ndaj finlandezëve të Inter Turkut.

Bardhekaltërit nuk do të jenë vetëm në Finlandë, tifozët e tyre Intelektualët 1998 do të jenë prezent brenda në stadium, për të përkrahur skuadrën e tyre të zemrës.

/Gazeta OLLE.

Shënoi supergol në ditëlindjen e tij, flet Gripshi

Mesfushori i njohur, thumbon nga shtëpia trajnerin e skuadrës