Drita dhe Gjilani duan vetëm fitoren në derbin lokal, formacionet zyrtare

Drita dhe Gjilani do të përballen në kryendeshjen e xhiros së 25-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Dy skuadrat gjilanase janë në formë të mirë dhe synojnë të vazhdojnë edhe pas ditës së sotme.

Drita është në cilësinë e skuadrës vendase dhe kërkon të rikthehet te fitoret pas barazimit në Suharekë.

Në anën tjetër Gjilani gjithashtu në këtë duel vije pas një barazimi 0-0 me Prishtinën dhe kërkon mos të mposhtet në derbi.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, B.Krasniqi, Limani, Vitija, Blakçori, Broja, Jashari, Baftiu, Selmani, Ajzeraj, Tahiri.

Gjilani: Koliçi, Islami, Jashari, Sinani, Hoxha, Musolli, Ramadani, Dabiqaj, Zabergja, Cale, Zeka.

/Gazeta Olle/ 

Aksidentohet autobusi i skuadrës turke, futbollistë dhe stafi në spital

Llapi dhe Ballkani pa fitore në tre ndeshjet e fundit, formacionet zyrtare