Drita – Deçiq, formacionet zyrtare

Nënkampionia e Kosovës, Drita, sonte (e enjte) do të zhvillojë ndeshjen e parë në raundin e parë kualifikues në Conference League.

Skuadra gjilanase do të përballet me skuadrën shqiptare nga Tuzi, Deçiqin, skuadër e cila për herë të parë merr pjesë në gara ndërkombëtare.

Ardian Nuhiu dhe Ardian Limani kanë thënë se janë gati për këtë ndeshje.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Ndeshja zhvillohet nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kujtojmë se ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 15 korrik./Gazeta Olle/

Shkupi – Llapi, formacionet zyrtare

Nuk ndalet Ulpiana, kompleton transferin e dytë për sot