Drita barazon ndaj Ulpianës në miqësoren e fundit para fillimit të edicionit të ri

Drita e ka zhvilluar edhe ndeshjen e fundit parasezonale para nisjes së edicionit të ri garues.

Kaltërbardhët në stadiumin e “Qytetit” në Gjilan, e mikëpriten skuadrën e inkuadruar në Superligë, Ulpianën.

Përballja e kësaj ndeshje ka përfunduar me rezultat të barabartë 2:2 dhe kjo ndeshje është testuar edhe nga sistemi VAR.

Golat për skuadrën gjilanase i ka shënuar Albin Krasniqi dhe Esosa Priestley. Ndërsa, për lipjanasit Santos dhe Rezi.

Ky takim është zhvilluar pa praninë e publikut, shkak i çështjeve teknike ku është kërkuar nga FFK.

Tottenham e fillon për mrekulli edicionin e ri, fiton minimalisht ndaj kampionit aktual

E veçantë: Tifozët e Barcelonës thërrasin emrin e Messit në minutën e 10-të