Dridhet Juventusi, largohet presidenti dhe gjithë drejtuesit e klubit

“Tërmet” në kupolën drejtuese të Juventusi! Klubi italian po kalon momente të vështira në aspektin menaxherial dhe sportiv.

Vitet e fundit kanë qenë zhgënjyese për tifozët e bardhezinjve, ndërkohë që sot ka ardhur dorëheqja e drejtuesve të lartë.

Gjithë anëtarët e bordit drejtues kanë paraqitur dorëheqjet e tyre nga drejtimi i rekordmenëve të futbollit italian pas një mbledhjeje të jashtëzakonshme.

Mes të larguarve janë edhe presidenti Andrea Agnelli, CEO Maurizio Arrivabene dhe zv presidenti Pavel Nedved.

Portugalia fiton dhe siguron kalimin në rrethin e eliminimit direkt

Tifozi me flamurin me ngjyrë ylberi dha dy mesazhe të fuqishme në Katar: Ruajeni Ukraninën, respekt për gruan iraniane