Drenica transferon lojtarin e Gjilanit

Drenica vazhdon të afrojë lojtarë dhe tani godet tek Gjilani.

Është Arbios Thaqi i cili u rikthye tek skuadra kuqezi nga Skënderaj.

“Pas bisedave të gjata mes drejtuesëve të klubit dhe futbollistit, Arbios Thaçi, në fund është finalizuar marrëveshja dhe ‘Gjoni’ do të jetë futbollist i klubit tonë për periudhën një vjeçare. ‘Gjoni’ së fundmi u paraqit me mjaft suksese në fanelën e Gjilanit, por tashmë është rikthyer aty ku e ka vendin dhe do të jap kontribut për ngjyrat ‘kuq e zi’ të klubit tone”, shkruan Drenica, raporton Gazeta Olle.

“Klubi ende po vazhdon me negociatat me futbollistë dhe ditëve në vijim priten edhe përforcime tjera!”, shkruan më tej Drenica.

thaqi

drenica gjilani drenica feronikeli