Drenica prezanton futbollistin e Partizanit

Drenica e cilla e mbylli sezonin 2021/22 me shumë probleme, siç duket ka filluar të këndellet në fillim të kampionatit 2022/23.

Pasi prezantuan një numër të madh lojtarësh, vetëm disa orë para mbylljes së afatit kalimtar veror, Drenica ka arritur huazimin e Archange Bintsouka Koxy, shkruan Gazeta OLLE.

Koxy është huazuar te Drenica për një vit, nga Partizani.

Drenica ndeshjen e parë e humbi në përballje ndaj Llapit me rezultat 0-1, ndërsa javën e dytë do ta luajnë ndaj Ballkanit.

/Gazeta OLLE/

Nga paraqitja ndaj Shkupit, ndeshja kthyese, synimet dhe ëndrra – Edvin Kuc flet për të gjitha

Mediumi kroat shkuan për suksesin e Ballkanit ndaj Shkupit: Rruga e tyre, afër fazës së grupeve dhe krahasimi me mbrojtësin e Hajdukut