Drenica prezanton edhe dy goditje të mëdha

Drenica ka vazhduar me përforcime gjatë afatit kalimtar veror.

Pasi prezantoi ditën e djeshme pesë transferime dhe katër rinovime, drenicasit kanë prezantuar ditën e sotme ardhjet e reja.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir Lushtaku është përforcuar në pozitën e portierit dhe në mesfushë.

Portieri i deritanishëm i Besës së Pejës, Visar Haxhijaj është përforcimi për portën te drenicasit.

Haxhijaj, ka arritur marrëveshje dy-vjeçare me klubin , dhe do të mbroj ngjyrat kuq e zi në dy edicione.

Ndërkohë, klubi ka arritur marrëveshje një vjeçare me mesfushorin, Fatlum Gashi.

Gashi së fundmi ka qenë pjesë e Dukagjinit, derisa Drenica fitoi garën me Vëllaznimin për të nënshkruar me të.

/Gazeta Olle/

Edhe Shaqiri në Francë, skuadra e madhe i bën ofertë zyrtare Liverpoolit

Në Francë nuk kanë dyshime, Messi sipas tyre nënshkruan sot me PSG-në