Zyrtare: Leart Emini përforcimi i parë i Drenicës

Klubi futbollistik ‘Drenica’ ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me futbollistin me pervojë, Leart Emini.

Emini ka qenë futbollistë i shumë skuadrave kosovare si Vushtrria, Hajvalia, Besa, Llapi, Trepca 89, Flamurtari, Prishtina e së fundmi FC Suhareka.

“Sulmuesi kembëshpejtë ka shumë ndeshje në këmbët e tij dhe drejtuesit e klubit kanë vlerësuar se kualiteti dhe pervoja e tij do t’i sherbejë ekipit andaj dhe është angazhuar”, thuhet ndër tjera në njoftimin e klubit

Emini do të jetë pjesë e Drenicës deri në fund të këtij edicioni. /Gazeta Olle/

Postimi i plotë nga FC Drenica:

Zhegrova i papërmbajtshëm, e nis vitin me hat-trick dhe dy asiste që në pjesën e parë

Kosova u18 pëson humbjen e dytë në kualifikimet për Evropian, këtë herë nga Sllovakia