Drenica mposhtë Llapin, VAR-i e anuloi një penallti

Ndeshje jashtëzakonisht interesante është zhvilluar mes Drenicës dhe Llapit.

Skuadra e Tahir Lushtakut në fund ka fituar pas 90 minutave me rezultat 3-2.

Ndeshja e cila implemetoj edhe sistemin VAR ishte korrekte dhe u testua me një rast kur në pjesën e dytë së pari u akordua penallti për Drenicën kur u pengua futbollisti Abazi, por pas rishikimit të VAR-it u anulua penalltia pasi Abazi kishte luajtur me dorë së pari.

Vlen të cekët se kjo ndeshje u zhvillua dy herë nga 40 minuta ky një minutë para fundit edhe u shënua goli i tretë.

Ndeshjet e para në Superligë do të luhen më 21 gusht, derisa Liga e Parë do të zhvillohet më 28 gusht. /Gazeta Olle/

Ndeshje e fortë në Klinë, Dukagjini dhe Drita ndahen në paqe

Zyrtare: Dukagjini transferon Ardin Dallkun