Drenica demolon Ballkanin, Zabërgja shënon pesë gola

Skuadra e Drenicës e ka deklasuar ekipin e Ballkanit duke e mundur 8:2, në një ndeshje miqësore të zhvilluar në kuadër të fazës përgatitore.

Sulmuesi, Enis Zabërgja ka qenë i pakapshëm në këtë ballafaqim, duke realizuar plotë 5 gola.

Ndërkohë, me nga një gol kontribuan edhe Kreshnik Uka, Besfort Dervishaj dhe Drilon Osmani.