Drenasi ia merr pesë talentët e mëdhenj Feronikelit

KF Drenasi po përgatitet për edicionin e ri në Ligën e Parë të Kosovës.

Pasi kanë vazhduar kontratën me trajnerin Leotrim Krasniqi, Drenasi ka kompletuar edhe transferimin e pesë futbollistëve nga rivali lokal Feronikeli.

Erjon Mala, Laurent Xhylani, Rinor Brahimi, Kaltrin Selmaj dhe Visar Aliu i janë bashkuar Drenasit.

Klubi ka bërë të ditur se të gjithë këta futbollistë kanë nënshkruar kontrata tre vjeçare. /Gazeta Olle/

Parakalimi i sportistëve kosovarë në hapjen e Lojërave Mesdhetare

Etnik Peci i gatshëm për të debutuar me Kosovën A