Dortmund i kthehet fitores, Meha barazon

Borussia Dortmund i është kthyer fitores pas dy barazimeve në javët e fundit. Skuadra e Jurgen Kloppit mposhti 3:2 Hannoverin në udhëtim, falë golave të Aubameyang (2) dhe Kagaëa.

Ndërkohë, Paderborni i Alban Mehës barazoi në fushën e vet 0:0 me Hoffenheimin. Meha luajti titullar. Kolni luajti 1:1 me Ëerder Bremenin, kurse Stuttgarti mposhti 3:1 Eintracht Frankfurtin.

Fitoren e gjen edhe Freiburgu, që mund 2:0 Augsburgun. (Gazeta Olle)