Dortmund, gola të veçantë dhe festë të vençantë në derbin e veçantë

Dortumundi e ka shkatërruar Schalken duke e fituar derbin e të urryerve në Gjermani me rezultat bindës, 3:0.

Që të tre golat Dortmund i shënoi në pjesën e dytë me Abumeyang, Mikhtarian dhe Reus, ku goli i tretë ishte vërtetë qesharak.

Schalke mbetet me 35 pikë të tubuara ndërsa Dortmund grumbullon 28 sosh.

t