Dortmund – Chelsea, formacionet zyrtare

Në Signal Iduna Park zhvillohet sfida e parë e të tetës së finales në Ligën e Kampionëve ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Chelseat.

BVB është e treta në renditjen tabelare në Bundesliga me tri pikë më pak se lideri Bayern Munich, derisa Blutë mbajnë vendin e dhjetë në Ligën Premier.

Trajnerët Edin Terzic dhe Graham Potter e kanë bërë zgjedhjen e skuadrave që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.


Borussia Dortmund: Kobel; Wolf, Sule, Schlotterbeck, Guerreiro; Ozcan, Emre Can; Adeyemi, Bellingham, Brandt; Haller.

Chelsea: Kepa; James, Thiago Silva, Koulibaly, Chilwell; Enzo Fernandez, Loftus-Cheek; Joao Felix, Ziyech, Mudryk; Havertz.

 


 

Luhet për titull në Emirates mes Arsenalit dhe Cityt, formacionet zyrtare

Nga Buffon te Ramos, Messi e Ronaldo, Zhegrova zgjedh formacionin e ëndrrave