Dorëheqje te Peja pas humbjes së mbrëmshme

Skuadra basketbollistike, KB Peja i ka ndarë rrugët me trajnerin e saj.

Përmes rrjeteve sociale, klubi kosovar shkruan se trajneri Jordanco Davidkov ka dhënë dorëheqje.

Kjo dorëheqje vjen pas humbjes së mbrëmshme ndaj Golden Yllit me rezultat 77-88.

Ky ishte njoftimi zyrtar nga KB Peja:

“Jordanco Davidkov jep dorëheqje nga detyra e trajnerit pas humbjes së mbrëmshme. Kontrata është ndërpre me marrëveshje të dy anshme dhe ne i urojmë suksese në të ardhmen”, shkruhet në njoftimin e klubit.