Donjeta Sadiku i siguron Kosovës medalje botërore në boks

 

Arritje madhështore. Donjeta Sadiku ka siguruar medaljen botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

KOK-u i uron shumë fat dhe suksese në rrugën drejt medaljes së artë.

 

 

Erik Ten Hag i gatshëm të marr me vete në Manchester yllin e skuadrës së Ajax

Kampi përgatitor i Federatës së Ragbit të Kosovës