Donjeta Sadiku edhe pse luftoi fort, nuk ia doli

Boksierja jonë Donjeta Sadiku garoi sot në Lojērat Olimpike Tokio 2020.

Sadiku pësoi humbje nga Caroline Depuis e Britanisë së Madhe, kategoria 57 – 60 kg.

Depuis është kampione olimpike për të reja dhe finaliste e turneut kualifikues evropian për Tokio 2020.

Humbja e sotme boksieren tonë do ta bëjë më të fortë për garat e ardhshme.

Të pranishëm për ta përkrahur Donjetën ishin edhe drejtuesit e KOK-ut në krye me presidentin Ismet Krasniqi.

Besim Hasani: Distria sakrifikoi në vitin 2016, puna e Driton Kukës përcillet në mënyrë sekrete

Nga mesdita, Olti fillon garimin e tij në not