Dita e ndeshjes: Ballkani përballet me Baten në ndeshjen e parë të ‘Play-Off’-it në Ligën e Konferencës

Ballkani është nikoqir i BATE Borisovit në ndeshjen e parë të fazës “Play-Off” për kualifikim në grupet e Ligës së Konferencës.

Kampioni i Kosovës e nis sot fazën finale për kualifikim në grupet e Ligës së Konferencës, duke qenë nikoqir i ekipit të njohur bjellorus.

Therandasit e presin BATE Borisovin në ndeshjen e parë të “Play-Off”-it, në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 20:45.

Ekipi i Ilir Dajës është përgatitur maksimalisht për këtë sfidë dhe është i kompletuar drejt arritjes së një rezultati pozitiv.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave, më saktë më 31 gusht.

Rezultatet komplete dhe tabela pas xhiros së dytë në Superligën U21

Messi vazhdon shkëlqimin, e dërgon Inter Miamin në finale të Kupës së SHBA-së