Distria kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos.

Ajo në çerekfinale e eliminoi Gultaj Mammadaliyevan e Azerbajxhanit.Kundërshtarja e Krasniqit mori tri dënime dhe Krasniqi kaloi tutje.Distria në luftën e parë e kaloi me dy uazari kroaten Ana Puljiz. /Gazeta Olle/

Kosova luan të dielën, ndeshjet xhiros së 14-të në Superligë do të zhvillohet në tre ditë të ndryshme

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 13-të në Albi Mall Superligë