Dinamo Zagreb zgjedh këtë mënyrë të paralajmërimit për transferimin e Arbër Hoxhës

Diamo Zagrebi ka konfirmuar se tashmë Arbër Hoxha është lojtari i tyre më i ri.

Sulmuesi kosovar ende nuk është prezantuar zyrtarisht me fanellën e klubit kroat, por këta të fundit tashmë kanë dhënë indikacione të qarta.

Përmes një videoje të publikuar në rrjetet e tyre sociale, Dinamo Zagrebi ka njoftuar se Hoxha do të jetë pjesë e tyre.

Në video shihet dora e lojtarit kosovar duke e vendosur flamurin e Kosovës në ambientet e klubit kroat, ndërsa për pak çaste pritet edhe prezantimi i tij.

Raportohet se Slvaen Belupo ka kërkuar dy milionë euro për ta lënë Arbërin të lirë të largohet dhe ajo shumë është paguar nga Dinamo. /Gazeta Olle/

 

11-tëshja më e mirë për vitin 2023, dominon City, Cristiano Ronaldo jashtë, por jo dhe Messi

Ballkani ironizon me merkaton e ‘bllokuar’, publikon një story duke qeshur