Diar Halili transferohet te FC Porto

Pas Gentrit Salihut, edhe një tjetër futbollist është transferuar nga FC Besa te FC Porto.

Bëhet fjalë për Diar Halilin, i cili i është bashkuar gjigantit portugez në formë huazimi për një sezon.

FC Porto ka të drejtën e blerjes së kartonit të 18-vjeçarit, pas përfundim të sezonit.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diar Halili (@diarhalili15)

Diar Halili në sezonin që lam pas u aktivizua me Besën në Superligën e Kosovës. Qendërmbrojtësi u paraqit në 29 ndeshje dhe e realizoi një gol.

Halili gjithashtu është edhe pjesë e Përfaqësueses U19 të Kosovës.

Mediumi spanjoll shkuan me superlativa për Armando Brojën dhe Shqipërinë

Tahir Batatina vlerëson sulmuesin e tij: Valmir Veliu është babgjyshi i futbollit kosovar