Di Marzio: Shqipëri e madhe

Gazetari i njohur italian dhe njëri prej më të famshmëve në botë për futboll, Gianluca Di Marzio, e ka postuar një foto në Instagram pas fitores së Shqipërisë kundër Armenisë 2:1, shkruan Gazetaolle.com.

Ai e postoi foton me fanellën e Kombëtares së Shqipërisë me numrin 10, që e mori sa ishte në Tiranë në derbin lokal Partizani-Tirana. “Grande Albania” shkroi Di Marzio, që në shqip i bie “Shqipëri e madhe”.

11083826_871791616210493_3504939366776982742_n (1)