Di Maria: Aguero dëshiron ta vras Messin

Angel di Maria ka zbuluar se Sergio Aguero nuk e ka pranuar aspak mirë largimin e Lionel Messit nga Barcelona.

Aguero u largua këtë verë nga Manchester City për të luajtur me Lionel Messin në “Camp Nou”.

Ishte pothuajse e sigurt se ata do ta vishnin bashkë fanellën e Barcelonës, por më pas papritur doli se klubi s’mund të mbajë 34-vjeçarin, shkaku i fair play financiar.

Kështu, Messi u largua për në Paris Saint Germain, ku ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me mundësi vazhdimi dhe një tjetër.

Messi, Di Maria and Aguero in Argentina's Copa America squad | Football  News - Hindustan Times

Angel Di Maria, shok i ngushtë i Messit dhe Agueros, në formë shakaje ka treguar se sa i zemëruar është ish sulmuesi i City që ka mbetur “i vetëm” në Barcelonë.

“Aguero dëshiron ta vras”, u përgjigj duke qeshur Di Maria pas largimit të Leo Messit nga Barcelona, i cili u transferua te PSG-ja. 

Momente makthi për Lirim Kastratin, sulmuesi i u rrëzua në tokë – klubi thotë se gjendja e tij është stabile

Milot Rashica debuton sot në Premier League kundër Liverpoolit