Di Biago largohet nga drejtimi i Dinamo Cityt

Luigi Di Biago jep dorëheqjen nga Dinamo City. Skuadër që u mposht 2-3 nga Teuta në “Elbasan Arena”, edhe pse kryesonte 2-0.

Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes për MCN TV, 52-vjeçari deklaroi ndarjen e tij nga 18 herë kampionët e Shqipërisë, të cilët i drejtoi në nëntë takime.

Gjithë jetën kam qenë njeri i ndershëm, korrekt dhe i sinqertë. Dhe sot jap dorëheqjen në respekt të një klubi me histori si Dinamo”.

“Ndoshta nuk kam arritur t’u transmetoj këtyre djemve atë që kisha, por duhet të bësh më shumë në ndeshje. Falënderoj drejtuesit, të cilët po bëjnë një punë të madhe për të ringritur klubin”.

“Gjatë gjithë karrierës sime kam patur ndershmërinë dhe sinqeritetin. Për këto arsye heq dorë nga kontrata ime, pasi nuk dua të bëhem peshë për klubin”.

“Jam ndjerë mirë në Shqipëri dhe jam i emocionuar para jush sot. I vlerësoj shumë shqiptarët. Më vjen keq që nuk arrita ta çoj në fund misionin tim”, theksoi Di Biagio.

Dinamo City renditet në vendin e fundit të Superiores, me vetëm 7 pikë të mbledhura në fazën e parë të kampionatit.

Trepça për një ‘fije’ nuk arrin ta vazhdoj rrugëtimin në Kupën Evropiane

Juventusi fiton derbin e madh ndaj Milanit në udhëtim