Dhjetë sfida interesante në Ligën e Parë, vëmendja në Mitrovicë e Prishtinë

Java e nëntë në Ligën e Parë do të zhvillohet sot (e mërkurë) me dhjetë sfida interesante, ku pesë zhvillohen në kuadër të Grupit A dhe pesë të tjera në atë B.

Vëmendja kryesore në Grupin A pritet të jetë në Mitrovicë, aty ku ballafaqohen Trepça dhe Onix.

Ndërsa në po të njëjtin grup zhvillohen edhe duelet Istogu – Liria, Vëllaznimi – Rahoveci, Besa – A&N dhe Drenasi – Trepça ’89.

Ndërkohë edhe në Grupin B pritet të luhen sfida interesante, ku vëmendja kryesore pritet të zhvendoset në takimet 2 Korriku – Ferizaji dhe Flamurtari – Vushtrria.

Kurse në të njëjtin grup ballafaqohen edhe Arbëria – Vllaznia e Pozheranit, Vitia – Fushë Kosova dhe Kika – Ramiz Sadiku.

Të gjitha ndeshjet zhvillohen nga ora 13:00.

Mbappe: Messi është futbollisti më i mirë në botë, ja kush i gjuan penalltitë

Mbrojtësi i Kosovës i kontribuon fitores së Interit në Ligën e Kampionëve